איך לבחור קונסטרוקטור בחיפה?

כפי שהסברנו קודם לכן, כלל לא בטוח שהתהליך של בחירת קונסטרוקטור בחיפה הוא תהליך שאתם רוצים לנהל בעצמכם למען עצמכם, לבטח אם אין לכם את הרקע וההיכרות עם עולם הבנייה בכלל וההנדסה בפרט. מצד שני, חשוב שתדעו שהאופציה הזאת קיימת ואם יש לכם סיבות טובות לנקוט בה, אין שום סיבה שתעצרו את עצמכם. במקרה כזה, אתם רוצים להתחיל בהשגת חוות דעת מקצועיות מאנשי מקצוע שעובדים עם קונסטרוקטורים כדבר שבשגרה ואשר על דעתם אתם סומכים. המלצות פרטיות אינן רלוונטיות כל כך במקרה הזה ואתם רוצים למקד את המאמץ שלכם סביב השגת חוות דעת מקצועיות, אותן תוכלו לקבל מקבלני בניין, קבלני שיפוצים גדולים, אדריכלים, מהנדסי בניין ואפילו מאגף הבינוי ברשות המקומית שבתחומה אתם בונים את המבנה. מה שאתם רוצים לוודא הוא שיש לכם אמון מלא באדם שנותן לכם את חוות הדעת המקצועית ושאתם יכולים למצוא גיבוי ותמיכה לכל חוות דעת שאתם מקבלים, לפחות ממקור אחד נוסף. לעיתים זה פשוט מסתכם בבירור לגבי קונסטרוקטור בחיפה שאת שמו קיבלתם מקבלן כלשהו ואתם רוצים לוודא שגם מהנדס בניין שאתם מכירים, חושב עליו דברים דומים.

בהמשך לכך, אתם רוצים לוודא שאתם בוחרים קונסטרוקטור בחיפה שמתמחה בסוג הבנייה שאותה אתם מבצעים. כך למשל, קונסטרוקטור שמתמחה בגשרים ומחלפים יכול להיות מאוד מקצועי, אבל לא תמיד ידע להתמודד עם הניואנסים הקטנים של בניית בית פרטי. אם אתם בונים את הבית שלכם במודל של בנייה קלה, כדאי שלקונסטרוקטור אותו אתם בוחרים יהיה רקע כלשהו בתחום של בנייה קלה ולא יהיה זר לחלוטין לתחום. תיק פרויקטים קודמים ודוגמאות של פרויקטים בהם היה מעורב הקונסטרוקטור יכולים לסייע לכם לבחון את התמחותו ועבודותיו הקודמות כדי להכריע בסוגיה זו.

לבסוף, חשוב לוודא שאתם עובדים עם קונסטרוקטור בחיפה שמחזיק בכל ההסמכה והרישוי הנדרשים או בנוסף ללכת לבצע לעשות אצלנו בתהליך עם משרדי תכנון קונסטרוקציה בישראל. אין בכך כדי לומר שישנם אנשים המסתובבים בשוק ומתחזים לקונסטרוקטורים, אבל בתחום כל כך חשוב שעוסק ישירות בבטיחות המבנה שלכם, אתם בהחלט רוצים לוודא שאתם עובדים מול איש מקצוע מורשה, שלרישוי שלו תהיינה השלכות לאחר מכן גם במקרים ביטוחיים ומצבים רגולטוריים שונים. תוכלו פשוט להסתפק בהצגת רישיון של הקונסטרוקטור מטעם משרד השיכון וכן תוכלו לבחון את מאגר הקונסטרוקטורים של ישראל במשרד השיכון כדי לוודא שהקונסטרוקטור אותו אתם בוחנים, אכן מופיע שם.

 

האם מומלץ לעבוד עם קונסטרוקטור בחיפה ששולב בפרויקט על ידי קבלן השלד?

ככלל, לא אמורה להיות במצב זה ואין הדבר דומה למקרה של גיוס מפקח בנייה. במקרה של גיוס מפקח בנייה, עליכם לוודא שאתם הם אלו שמגייסים את המפקח בעצמכם ושהוא עובד עבורכם ולא עבור אף אחד אחר שמעורב בפרויקט, לבטח לא הקבלן המבצע. הסיבה לכך היא ברורה: מפקח הבנייה אמור לפקח על העבודות המבוצעות בפרויקט ואתם לא רוצים שקשרים חבריים או עסקיים שיש לו עם הקבלן, ישפיעו על איכות הפיקוח שלו וייצוג האינטרסים שלכם בפרויקט. במקרה של קונסטרוקטור הדברים הם לא דיכוטומיים באותה מידה ולקונסטרוקטור ישנה אחריות מקצועית מובהקת שאף חברות או קשר עסקי לא יכולים לגבור עליה, או כך לפחות זה אמור להיות.

מהסיבה הזאת, אתם רוצים לגשת לעניין בצורה הבאה: במידה ושולב בפרויקט קונסטרוקטור בחיפה שגויס על ידי האדריכל, לא אמורה להיות שום בעיה עם זה, במיוחד אם אתם סומכים עליו בעצמכם. במידה והקונסטרוקטור הובא לפרויקט על ידי קבלן הבניין, אתם בהחלט רוצים לבחון אותו בעין חדה יותר, אבל לא בגישה שלילית. אם מדובר בקונסטרוקטור מוסמך ומורשה ואין לכם שום סיבה ממשית לחשוד ברמה המקצועית שלו, אין שום סיבה שתרצו להחליפו באחר. מצד שני, אם יש לכם חשד שבינו ובין הקבלן מתנהל קשר מיוחד, שיכול להשפיע על איכות העבודה, אתם בהחלט רוצים להיות בצד הבטוח ולבחור לעצמכם קונסטרוקטור בחיפה מטעמכם.

חשוב להבין – כאשר אנו מדברים על הנושא של השפעה על איכות העבודה של קונסטרוקטור, השפעה זו יכולה למשל לבוא לידי ביטוי במצבים בהם נעשה שימוש בבטון לא טרי לצורך יציקת היסודות. הבטון הלא טרי יכול לגרום ליציקה לקויה מאוד, שיכולה לאורך זמן להשפיע על יציבות המבנה. פגיעה קלה במקצועיות ובמהימנות של הקונסטרוקטור בגלל קשר חברי עם הקבלן וחוסר רצון שלו לגרום לקבלן נזק כלכלי בהרס היסודות שנוצקו ויציקת יסודות חדשים, הוא מצב שאתם לא יכולים להרשות לעצמכם ולכן אם עולה אצלכם חשד שכך אכן יכול לקרות, כדאי לקבל החלטה אמיצה להחליף את הקונסטרוקטור שנבחר על ידי הקבלן ולמצוא בעצמכם קונסטרוקטור בחיפה שיכול להתאים יותר למשימה, הן ברמה המקצועית והן ברמה החשובה לא פחות של אמון שלכם בו.

תוכן עניינים

חנות כלי עבודה

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים