מדה מתפלסת: החומר המומלץ ביותר ליישור משטחים

עולם הבנייה הוא מורכב ומצריך מקצועיות בכל שלב ושלב של התהליך. לא פעם אנו שומעים על תקלות בנייה שנעשות במהלך העבודה אשר גורמות נזקים לטווח הארוך. כדי להימנע מבעיות ואף כדי לתקן בעיות שנוצרו, יש צורך בשימוש עם חומרים איכותיים כמו גם בעבודה מקצועית.

אחד החומרים המוכרים והידועים בעולם הבנייה שמיועדים לשפר משטחים שונים, ליישרם ולהחליקם הוא מדה מתפלסת. בעבר היו נוהגים הבנאים להשתמש בפלס, מכשיר שנועד לבדוק משטחים ולוודא שהם ישרים ומפולסים, אך היום הטכניקה מפותחת יותר. משטחים שאינם מיושרים עלולים ליצור בעיה מתמשכת של זליגת מים לאזורים נמוכים, ריצוף שאינו ישר ועוד מגוון בעיות אשר עלולות להחמיר עם הזמן אם הן מתגלות מאוחר מדי.

 

מיישרים הדורים

המדה המתפלסת היא חומר ייחודי שמיועד ליישור משטחים מסוגים שונים לפני ריצוף, חיפוי פרקט או חיפויים אחרים, כך שעבודת הבנייה תהיה איכותית והשימוש ברצפה לא ייפגע. הרצפה בכל מבנה היא הבסיס, והיא התשתית החשובה להמשך בניית הקירות ושיווי המשקל של המבנה. כשרצפה אינה מיושרת עלולים נוזלים להגיע ולהיקוות בנקודות נמוכות או שקועות וליצור בעיה גדולה בעת השימוש במבנה.

זו הסיבה שמשקיעים תשומת לב רבה ליישור המשטח לפני ריצוף, התקנת פרקט או הנחת שיש. אם יש תקלות בנייה או משטחי בטון שאינם מיושרים, ונדרשים לתיקון, אז לשם כך משתמשים בחומר המדה המתפלסת, המאפשרת לתקן ליקויים בקלות.

יציקת החומר מספקת פתרון מהיר, יעיל וזול להבטחת רצפה ישרה, וניתן להניח אותה גם על משטחים קיימים במקרה שלא ניתן לפרק את התשתית, למשל בחניונים, במקלטים, במחסנים ועוד. את החומר ניתן לצקת בכמות הרצויה כדי להגיע לעובי המבוקש, שיכול להיות בין כמה מילימטרים לכמה סנטימטרים.

יש ליישר ולוודא שהמדה תגיע לכל חלק במשטח הרצוי, ולאחר ייבוש מלא שלה לאורך כמה ימים ללא תשתית של מתכת, ניתן להשתמש ברצפה או להניח עליה ריצוף מכל סוג. המדה בדרך כלל אינה משמשת כרצפה בפני עצמה בבתים, אלא כתשתית, אך במקומות שבהם אין צורך בחיפוי עליון כמו חצרות או שבילים, ניתן להשתמש בה ללא כיסוי. באופן זה ניתן לתקן ליקויים שנעשו בבטון או בחיפוי אחר אשר אינם ישרים.

 

היתרונות של השיטה

למדה מספר יתרונות חשובים:

  • המדה היא אבקה שניתנת לייבוש מהיר ולכן היא יעילה וחוסכת זמן רב של עבודה.
  • היא מתאימה לכל סוגי הריצוף והחיפויים ולכן ניתן להשתמש בה בכל מקום.
  • היא לא מצריכה עבודת פילוס רבה, כיוון שהיא עושה בעצמה את עבודת היישור בכך שהיא מגיעה לכל המקומות ומיישרת את המשטח.
  • למרות היותה נוחה לעבודה, חשוב שמי שמבצע את העבודה יהיה מקצועי ומיומן כדי למצות את יכולות השיטה וליצור מפלס מיושר.
  • כיוון שניתן להשתמש בשכבה דקה, החומר היבש לא יפריע לפתיחה של דלתות ולא ייצור הגבהה.

 

כיצד משתמשים במדה?

לאחר ערבובה עם מים היא הופכת לעיסה נוזלית. את העיסה הזו מניחים על המשטח והיא מתפרסת עליו וגורמת ליישור. תכונותיו של החומר גורמות לייבוש מהיר על כל רצפה.

טרם הנחתו על המשטח המיועד, יש לנקות היטב את השטח כדי שלא יהיה דבר שיפריע לאיזון החומר. לאחר שהחומר מיובש לחלוטין ניתן להניח עליו ריצוף, פרקט, קרמיקה, אריחי אבן מסוגים שונים ואפילו שטיחים במקומות שבהם לא מעוניינים להניח ריצוף עליון. בנוסף, ניתן להשתמש בשכבה זו גם כדי ליצור שכבת הגנה מפני שחיקה בכל מקום שאותו תרצו לשמר.

תוכן עניינים

חנות כלי עבודה

לקבלת פרטים או הצעות מחיר -
צרו קשר והשאירו פרטים